Strona: Weekend z psychologią społeczną i psychologią biznesu na studiach MBA / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Weekend z psychologią społeczną i psychologią biznesu na studiach MBA

24-02-2022 , red.  Iwona Oleniuch, fot. Arkadiusz Surowiec
Dr Leszek Mellibruda podczas zajęć na kierunku MBA

Podczas weekendu 12 - 13 lutego 2022 r. uczestnicy studiów Master of Business Administration (MBA) mieli przyjemność wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez dra Leszka Mellibrudę, znakomitego eksperta z zakresu psychologii społecznej i biznesu, wykładowcę akademickiego (aktualnie w Politechnice Warszawskiej i Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu), ale przede wszystkim doskonałego praktyka: mentora, coacha i trenera umiejętności menedżerskich i biznesowych.

Dla dra Mellibrudy niezwykle istotny jest właśnie praktyczny aspekt zajęć MBA oraz dzielenie się swoim doświadczeniem:

Program MBA na Politechnice Rzeszowskiej obejmuje ciekawe tematy, ale co bardziej interesujące to koncepcja kształcenia bardziej zorientowana nie tyle w stronę akademicką, ile bardziej praktyczną, stwierdził.

Z kolei dla uczestników studiów MBA spotkanie to było znakomitą okazją do wielowątkowych dyskusji o zarządzaniu w kontekście wartości, osobowości, etyki oraz w odniesieniu do innych aspektów mających wpływ na możliwość osiągania sukcesów indywidualnych i zespołowych.

Nie da się odłączyć cech osobowości w zarządzaniu i nie da się rozdzielić zarządzania w miejscu pracy od wpływania na swoich najbliższych, powiedział dr L. Mellibruda.

Były to niezwykle ciekawe zajęcia, praktyczne i wybiegające daleko poza klasycznie pojmowane zarządzanie. Przydatne nie tylko menedżerom, ale każdemu człowiekowi. Skłaniające do przemyśleń i konfrontacji z własnymi schematami myślowymi.

Sylwetka zawodowa dra Leszka Mellibrudy

Aktualnie wykładowca Politechniki Warszawskiej (visiting profesor Center of Advance Science Warsaw University of Technology). Ekspert Klubu Integracji Europejskiej przy Europejskim Forum Przedsiębiorczości. Profesor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Autor 89 publikacji naukowych i ponad 250 publikacji popularno-naukowych. Autor książki „A może nie ma się czego bać – jak zamieniać lęk w ciekawość”, (wydawnictwo Edipress, 2018).

Kierował Laboratorium Stresu i Psychofizjologii w Katedrze Chirurgii Gastroenterologicznej Collegium Medicum UJ. Do 2007 r. Radca Ministra w Urzędzie Służby Cywilnej i Kancelarii Premiera odpowiedzialny za wdrażanie najlepszych rozwiązań biznesowych w administracji rządowej i samorządowej. Były wykładowca i trener Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W latach 2012-2013 doradca Ministra Edukacji Narodowej. Współpracował jako doradca z Krajową Radą Radców Prawnych, Krajową Radą Komorniczą, Sędziami Sądu Okręgowego w Poznaniu i w Warszawie oraz Krajową Izbą Inżynierów Budownictwa. Ekspert UE (KSAP) w Projekcie Twinningowym na Ukrainie (2014).

Prowadził szkolenia dla kadry managerskiej wielu organizacji, m.in. Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Pekao S.A., ING Banku Śląskiego, DZ Bank, Banku Gospodarstwa Krajowego, BSS - Business Support Solution, Bemo Motors, SARANTIS Poland, KELLER Polska, Bosch Polska, Lufthansa Systems Poland, Shell Poland, Volkswagen Bank, BIG InfoMonitor. Autor webinariów nt. oszczędzania i zarządzania finansami własnymi dla Getin Bank.

Współpracownik Polsat News, TVN24. Właściciel Active Business Mind, Psychologia biznesu – firmy szkoleniowo – konsultingowej współpracującej z managerami i ludźmi z biznesu i administracji.