Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej uruchomi podyplomowe studia Executive MBA, które umożliwią podniesienie kompetencji i zdobycie nowych umiejętności przez kadry kierownicze. List intencyjny w tej sprawie podpisali prezes Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” Marek Darecki i rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik.
Materiał TVP3 Rzeszów.
O studiach
Nauka na studiach podyplomowych będzie trwała rok, a studia mają ruszyć w październiku br. Kształcenie będzie prowadzone przez naukowców oraz praktyków w dziedzinie zarządzania, m.in. z sektora lotniczego. Celem eksperckiego programu Executive Master of Business Administration jest doskonalenie kompetencji menedżerskich i przywódczych niezbędnych na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla.
Współpraca z otoczeniem biznesowym
Prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp podkreślił, że uczelnia wspiera Dolinę Lotniczą w jej aktywności i reaguje na bardzo istotny problem zgłoszony przez przedsiębiorców: „We współczesnym świecie trzeba osób, menedżerów nowego typu, nie tylko takich, którzy posiadają szeroką wiedzę fachową, ale także takich, którzy posiadają umiejętności miękkie, czyli zarządzania samym sobą, współpracy z innymi, odkrywania motywacji i kreatywności, i to właśnie przedsiębiorcy stwierdzają deficyt takich umiejętności. W związku z tym powstała inicjatywa, aby kształcić w tym zakresie. I będzie to na pewno głęboko nowatorskie, ale wierzymy też w zamierzony skutek”.
Zdaniem dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. Beaty Zatwarnickiej-Madury, prof. PRz studia Executive MBA to będzie na pewno wyjątkowy produkt wynikający z kooperacji Politechniki Rzeszowskiej i Doliny Lotniczej, a to gwarantuje zarówno jakość, jak i wyjątkowość. „Studia będą trwały jeden rok, ok. 200 godzin. Rekrutację rozpoczniemy prawdopodobnie w lipcu. Nie każda osoba może się zdecydować, gdyż konieczne będzie udowodnienie pięciu lat pracy zawodowej oraz dwóch lat pracy na stanowiskach menadżerskich”.
„Chcemy, aby program tych studiów był ściśle na żądanie przedsiębiorców. To oni mają powiedzieć, jakie przedmioty powinny być prowadzone. Chcemy również, żeby połowę wykładowców stanowili naukowcy, a połowę – prezesi, wiceprezesi, praktycy. Olbrzymi nacisk należy położyć na rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, jak zarządzać sobą, jak motywować i jak się komunikować. To jest pięta Achillesowa kadry zarządzającej i to uzupełnimy” – mówił Marek Darecki, prezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.
Serdecznie zapraszamy!