Strona: Zarządzanie projektami oczami eksperta - Michalina Kotowicz-Mańko / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Zarządzanie projektami oczami eksperta - Michalina Kotowicz-Mańko

14-02-2022 , red.  Iwona Oleniuch, Jacek Strojny
Podcast "Zarządzanie po prostu"

Kontynuujemy serię naszego nowego cyklu podcastów "Zarządzanie po prostu". W trzecim odcinku dr hab. Jacek Strojny, prof. PRz rozmawia z Michaliną Kotowicz-Mańko – dyrektor zarządzającą podkarpackiego oddziału PMI Poland Chapter oraz kierownikiem projektu w Asseco Poland.

Najważniejsze treści podcastu

Na początku rozmówcy przybliżyli historię powstania oraz obecną strukturę Project Management Institute (PMI) – jednej z dwóch najważniejszych organizacji światowych zrzeszających specjalistów z zakresu zarządzania projektami.

Misją PMI jest rozszerzanie wpływu i szerzenie profesjonalizmu w prowadzeniu projektów – powiedziała Michalina Kotowicz-Mańko.

Dyskutowano także o warsztacie pracy project managera oraz o narzędziach, które oferuje PMI zarówno swoim członkom, jak i osobom niezrzeszonym, w tym o standardach i certyfikacji.

Prowadzący pytał m.in. o to:

• czy standardy nie zamykają project managerów na nowe doświadczenia,
  • czym różni się podejście PMI od pozostałych, dostępnych na rynku,
  • jak wygląda rozwój w zarządzaniu projektami.

Poruszono również kwestie roli projektów w zmienianiu świata oraz konieczność występowania harmonii, niezbędnej do uzyskania pozytywnych efektów realizowanych projektów.

Zarządzanie projektami na Wydziale Zarządzania

W Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza priorytetem jest, aby uczestnicy mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności, a także ciekawych dyskusji z ekspertami posiadającymi praktyczne doświadczenie w poszczególnych tematach. Na kierunkach Project Manager, Podyplomowe studia menedżerskie oraz MBA dobierając zagadnienia omawiane podczas modułów wykorzystujemy dorobek wielu podejść - PMI, IPMA, PRINCE2, agile uzyskując synergię i kompleksowe spojrzenie na projekt jako przedsięwzięcie oraz organizację, w której projekty są realizowane.

Dostęp do podcastu

Nagranie rozmowy jest dostępne w następujących mediach Wydziału Zarządzania: