Strona: Zaproszenie na obchody 30-lecia Wydziału Zarządzania / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Zaproszenie na obchody 30-lecia Wydziału Zarządzania

25-07-2023 , red.  Joanna Nakonieczny
30-lecie Wydziału Zarzadzania

Rok 2023 jest szczególny dla Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Po trzech dekadach dynamicznego rozwoju nadszedł czas na świętowanie Jubileuszu 30-lecia działalności Wydziału. W związku z tym zaplanowano szereg wydarzeń oraz aktywności, które będą stanowić okazję do wspólnych spotkań. Główne uroczystości odbędą się w dniach 21 i 22 września 2023 r. Zapraszamy wszystkich absolwentów Studiów Podyplomowych oraz przyjaciół Wydziału do świętowania z nami 30. urodzin.

Historia Wydziału

Początki Wydziału Zarządzania sięgają roku 1993, gdy Senat Politechniki Rzeszowskiej, obradując pod przewodnictwem JM Rektora prof. dr. hab. inż. Stanisława Kusia, podjął uchwałę o utworzeniu Wydziału Zarządzania i Marketingu. Wydział powołano do życia z dniem 3 sierpnia 1993 r. zarządzeniem nr 20 Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zmian organizacyjnych w Politechnice Rzeszowskiej. W 2010 roku Wydział Zarządzania i Marketingu przekształcony został na Wydział Zarządzania.

Centrum Studiów Podyplomowych

W roku 2008 w ramach Wydziału uruchomione zostało Centrum Studiów Podyplomowych. Bazę do jego utworzenia stanowiły wcześniejsze struktury - przede wszystkim Studium Pedagogiczne – które funkcjonowały od października 1970 r. w ramach Wyższej Szkoły Inżynierskiej, a potem Politechniki Rzeszowskiej.

Podstawowym zadaniem CSP jest organizacja i prowadzenie studiów podyplomowych oraz dodatkowych form kształcenia dla studentów i absolwentów PRz, a także innych uczelni wyższych, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności oraz zdobyciem nowych kompetencji i uprawnień.