Strona: Współpraca Wydziału Zarządzania ze środowiskiem biznesowym / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Współpraca Wydziału Zarządzania ze środowiskiem biznesowym

24-07-2023 , red.  Joanna Nakonieczny
Uczestnicy sesji Rady Biznesu Wydziału Zarządzania

W dniu 21 marca 2023 r., w ramach obchodów jubileuszu 30-lecia Wydziału Zarządzania odbyła się uroczysta sesja Rady Biznesu Wydziału Zarządzania. Rada Biznesu została powołana 23 stycznia 2013 r. Obecnie przewodniczącą Rady jest Marta Półtorak – Prezes Marma Polskie Folie Sp. z o.o.

Cel Rady Biznesu

Rada Biznesu zrzesza liderów biznesu działających przede wszystkim w regionie podkarpackim. Zasadniczym jej celem jest budowanie platformy doradczej w zakresie tworzenia wysokiej jakości dorobku naukowego, unowocześniania procesów dydaktycznych, uaktywniania kontaktów biznesowych, a także inicjowania działalności promocyjno-marketingowej.

Zagadnienia omawiane podczas posiedzenia Rady

Podczas spotkania poruszono kwestie dotyczące m.in.

• Przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w ramach obchodów jubileuszu 30-lecia Wydziału Zarządzania;
  • Projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego;
  • Realizacji Strategii rozwoju Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na lata 2021-2028, w tym wybranych, strategicznych programów rozwojowych.

Zmiany w programach studiów

Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej reaguje na potrzeby otoczenia biznesu. W związku z tym przedstawiono propozycję zmian w programach studiów na rok akademicki 2023/2024. W tym zakresie zaprezentowano dwa nowe programy studiów: Inżynieria procesów biznesowych oraz Modern Management. Omówiono także koncepcję nowego kierunku studiów II stopnia na Wydziale Zarządzania, planowanego do uruchomienia w roku akademickim 2024/2025.