Strona: Solidne przygotowanie do zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Solidne przygotowanie do zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy

25-06-2018 , red.  red. Piotr Cyrek

W sobotę 23 czerwca zakończyła się 24. edycja studiów podyplomowych „Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy”. Uczestnicy studiów przez dwa semestry zapoznawali się z podstawowymi zasadami organizacji pracy, prawem pracy, a także z kształtowaniem jej warunków. Studia te  przygotowują wysoko kwalifikowaną kadrę dla różnych szczebli zarządzania oraz kontroli w Państwowej Inspekcji Pracy, jak i w zakładach pracy i ośrodkach szkoleniowych przygotowujących do zarządzania bezpieczeństwem pracy.

Ważną sprawą jest to, że absolwenci studiów uzyskują uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach bhp oraz kwalifikacje starszego inspektora bhp. W ramowym planie studiów ujęte były m.in. takie zagadnienia jak: prawo pracy w Polsce i krajach Unii Europejskiej, analiza i ocena ryzyka zawodowego, organizacja bezpiecznej pracy, audyty bezpieczeństwa pracy, psychologia pracy, metodyka pracy służb BHP, zasady udzielania pierwszej pomocy, ochrona przeciwpożarowa w środowisku pracy, projektowanie, wdrażanie i doskonalenie systemów zarządzania BHP.

Uczestnicy studiów nie tylko uczestniczyli w zajęciach, ale musieli także napisać pracę końcową i złożyć egzamin końcowy.

Studia podyplomowe „Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy” od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, co niewątpliwie świadczy o tym, że wiedza, jaką wynoszą uczestnicy studiów jest przydatna w ich dalszym życiu zawodowym.