Strona: Rozpoczęcie 35. edycji studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

21-10-2023 , red.  Adam Laska, Joanna Nakonieczny
Inauguracja 35. edycji Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

W dniu 14 października 2023 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się inauguracja 35. edycji studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

O studiach

Studia dostarczają kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z nowoczesnymi standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Studia te przygotowują do podjęcia pracy w służbach BHP. Doświadczeni wykładowcy i praktycy przygotowują słuchaczy do posługiwania się szeregiem narzędzi pozwalających efektywnie zadbać o bezpieczeństwo pracowników, przekazują jak budować w firmie wysoką kulturę bezpieczeństwa, przygotowują do analizy zdarzeń wypadkowych i przeprowadzania postępowania powypadkowego. Pozwalają również nabyć umiejętności rozpoznawania zagrożeń występujących na stanowiskach pracy oraz przeprowadzania analizy i oceny ryzyka zawodowego, przekazują najnowszą wiedzę z obszaru prawa pracy jak również wiedzę o zasadach diagnozy ergonomicznej oraz ergonomicznych rozwiązaniach na stanowiskach pracy.

Inauguracja 35. edycji

Inaugurację uświetnili swoją obecnością prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Prorektor PRz ds. studenckich, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania oraz dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, Dziekan Wydziału Zarządzania. W swoich wystąpieniach podkreślili olbrzymie znaczenie odpowiednio przygotowanych pracowników służb BHP dla współczesnych przedsiębiorstw, zwłaszcza w obliczu rozwoju „Przemysłu 4.0”. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii zdrowie i życie osób zatrudnionych powinno być lepiej chronione, a postulat ten może być zrealizowany na drodze ciągłego doskonalenia, kształcenia i podnoszenia kwalifikacji przez pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kierownikiem studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy jest dr Adam Laska.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję studiów.