Strona: Inauguracja 9. edycji studiów podyplomowych Project Manager / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Inauguracja 9. edycji studiów podyplomowych Project Manager

24-10-2023 , red.  Jacek Strojny, Joanna Nakonieczny
Inauguracja 9. edycji studiów podyplomowych Project Manager

W dniu 21 października 2023 r. uruchomiono kolejną, IX już edycję studiów podyplomowych na kierunku Project Manager prowadzoną przez Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy, niezbędnej do zarządzania projektami oraz wdrażania orientacji projektowej organizacji. Uczestnicy poznają nowoczesne podejścia do zarządzania projektami zwinne i kaskadowe, w tym takie unikatowe jak IPMA AGILE czy GPM. Nabywają także umiejętności stosowania metody i techniki zarządzania projektami oraz organizacją zorientowaną projektowo. Dodatkowo przygotowywani są do obsługi nowoczesnych programów informatycznych wspomagających planowanie i realizację projektów zarówno w ramach zwinnych jak i kaskadowych metodyk zarządzania (MS Project, MS Sharepoint, Jira).

Uczestnicy

Ofertę Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej wybrali uczestnicy z kluczowych branż Podkarpacia, w szczególności lotniczej, automotive oraz budowlanej. Zarządzanie projektami staje się coraz bardziej popularną metodą zarządzania w podkarpackich przedsiębiorstwach. Jest także z sukcesem wdrażane w sektorze publicznym i w organizacjach pozarządowych. Szacuje się, że obecnie 30-40% światowego PKB wytwarzane jest w formule projektowej. Szczególnie interesującym obszarem wykorzystania zarządzania projektami jest wdrażanie nowych produktów.