Strona: Inauguracja 33. edycji studiów Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Inauguracja 33. edycji studiów Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

27-10-2022 , red.  Adam Laska
Od lewej: dr Adam Laska, dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, fot. A. Surowiec.

W dniu 15.10.2022 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się inauguracja 33. edycji studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.

Inauguracja

Inaugurację uświetnili prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania oraz dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, dziekan Wydziału Zarządzania. W swoich wystąpieniach podkreślili olbrzymie znaczenie odpowiednio przygotowanych pracowników służb BHP dla współczesnych przedsiębiorstw, zwłaszcza w obliczu rozwoju „Przemysłu 4.0”. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii zdrowie i życie osób zatrudnionych powinno być lepiej chronione, a postulat ten może być zrealizowany na drodze ciągłego doskonalenia, kształcenia i podnoszenia kwalifikacji przez pracowników służby bezpieczeństwa i higieny pracy.

O studiach

Studia dostarczają kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z nowoczesnymi standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej i stanowią przygotowanie do podjęcia pracy w służbach BHP. Zajęcia prowadzone są przez praktyków oraz doświadczonych wykładowców, którzy przekazują słuchaczom niezbędną wiedzę dotyczącą posługiwania się szeregiem narzędzi pozwalających efektywnie zadbać o bezpieczeństwo pracowników, pokazują również jak budować w firmie wysoką kulturę bezpieczeństwa. Absolwenci gotowi są do analizy zdarzeń wypadkowych i przeprowadzania postępowania powypadkowego. Studia te pozwalają również nabyć umiejętności rozpoznawania zagrożeń występujących na stanowiskach pracy oraz przeprowadzania analizy i oceny ryzyka zawodowego, przekazują najnowszą wiedzę z obszaru prawa pracy jak również wiedzę o zasadach diagnozy ergonomicznej oraz ergonomicznych rozwiązaniach na stanowiskach pracy.

Kierownikiem studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy jest dr Adam Laska.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję studiów.