Strona: Inauguracja 1. edycji studiów podyplomowych Cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

29-10-2023 , red.  Mariusz Ruszel
Inauguracja 1. edycji Cyberbezpieczeństwo i ochrona zasobów informacyjnych

W sobotę 28 października 2023 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się inauguracja 1. edycji podyplomowych studiów z zakresu Cyberbezpieczeństwa i ochrony zasobów informacyjnych. To doskonały moment, ponieważ październik jest europejskim miesiącem cyberbezpieczeństwa.

Inauguracja

Uczestników studiów powitała dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, Dziekan Wydziału Zarządzania. Zwracając się do uczestników, podkreśliła duże znaczenie kompetencji dotyczących cyberbezpieczeństwa i ochrony zasobów informacyjnych na rynku pracy. Program studiów przedstawił dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz, natomiast pierwsze zajęcia poprowadziła dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz.

O studiach

Celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa, a także doskonalenie umiejętności związanych z prowadzeniem polityki informacji oraz dezinformacji w środowisku elektronicznym. Słuchacze zaznajomią się z zagrożeniami systemów informatycznych w kontekście poufności, integralności i dostępności informacji oraz z możliwościami konfiguracyjnymi infrastruktury sprzętowo-programowej mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa instytucji. Absolwent po ukończeniu studiów będzie w stanie sprawnie identyfikować zagrożenia bezpieczeństwa systemów informacyjnych, wskazać najlepsze rozwiązania w zakresie ochrony bezpieczeństwa informacji, a także projektować i wdrażać systemy bezpieczeństwa informacji. Zdobędzie umiejętności pozwalające na analizę przyczyn i przebiegu procesów, a także zjawisk społecznych, które umożliwią formułowanie własnych opinii. Wykorzysta również wiedzę teoretyczną do opisu i analizy przyczyn i przebiegu procesów związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Kadra prowadząca

Zajęcia prowadzą eksperci z dużym doświadczeniem praktycznym i akademickim, w tym m.in.: Paweł Turowski (BBN), Przemysław Szczurek (TUV Nord Poland), Monika Wolańczyk (Apogado), dr inż. Bartosz Pawłowicz, dr inż. Andrzej Paszkiewicz, dr inż. Marek Bolanowski, prof. dr hab. Marcin Jurgilewicz, dr hab. Izabela Oleksiewicz, prof. PRz; dr hab. Tadeusz Olejarz, prof. PRz; dr hab. Marek Magniszewski, prof. PRz. Kierownikiem studiów jest dr hab. Mariusz Ruszel, prof. PRz. Zajęcia odbywają się na Wydziale Zarządzania oraz Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.

Zaproszenie na kolejne edycje Podyplomowych studiów menedżerskich

Cyberbezpieczeństwo jest kluczowym zagadnieniem we współczesnym cyfrowym świecie. Już teraz zapraszamy na kolejne edycje studiów podyplomowych z tego kierunku. Dzięki uczestnictwu w studiach podyplomowym organizowanych na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza otrzymacie Państwo możliwość przystąpienia do egzaminu na: Audytora Wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg ISO/IEC 27001.

Szczegółowe informacje: https://csp.prz.edu.pl/studia-podyplomowe/cyberbezpieczenstwo-i-ochrona-zasobow-informacyjnych-rz