Strona: Certyfikat akredytacji IPMA-Student dla kierunku Project manager / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

Certyfikat akredytacji IPMA-Student dla kierunku Project manager

13-12-2018 , red.  Piotr Cyrek

10 grudnia na Wydziale Zarządzania odbyło się kolejne spotkanie z serii PM-day „Praktyka Zarządzania Projektami i Programami”. Organizatorem było Studenckie Koło Naukowe Project5 (opiekunowie: dr Jacek Strojny, dr Jolanta Stec-Rusiecka).

Podczas wydarzenia m.in. wręczone zostały Certyfikaty akredytacji IPMA-Student dla kierunku Zarządzanie na studiach I-go stopnia dla specjalności Zarządzanie projektem, studiach II-go stopnia dla specjalności Zarządzanie zespołem projektu oraz studiów podyplomowych Project manager. Certyfikaty potwierdzają spełnienie wymagań kompetencyjnych IPMA-Student zgodnych ze standardem IPMA Competence Baseline w zakresie kształcenia akademickiego. Przekazano je na ręce dziekana WZ dr. hab. inż. Stanisława Gędka, prof. PRz.

Akredytacje dla Centrum Studiów Podyplomowych od dziekana WZ odebrał kierownik CSP prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. „Jest to spore wyróżnienie dla naszej jednostki, potwierdza bowiem, że nauka na studiach podyplomowych prowadzona jest na wysokim poziomie i zgodnie z najnowszymi wytycznymi i standardami. A to z kolei wiąże się z tym, że absolwenci studiów podyplomowych wychodzą od nas z potężnym ładunkiem wiedzy teoretycznej (i praktycznej) umożliwiającym im jeszcze efektywniejszą pracę w nowoczesnych firmach, awansowanie w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstw, czy też zdobycie nowych uprawnień i kwalifikacji” – stwierdził prof. Ostasz, dodając równocześnie, że wysoka ocen a Centrum Studiów Podyplomowych nie jest przypadkowa i jednorazowa. Opinie o kształceniu podyplomowym na WZ od lat są pozytywne.

Nadmienić należy, że akredytacje udzielane są przez IPMA (International Project Management Association), jedno z trzech głównych światowych stowarzyszeń skupiających praktyków zarządzania projektami. Dr Jacek Strojny – dobry duch przedsięwzięcia z serii PM-day od lat dba o to, by impreza stała na wysokim poziomie i by odbiorcy prezentowanych wykładów mieli styczność z czołówką osób zarządzających projektami i programami.