Strona: 31. inauguracja studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy / Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej

20-10-2021 , red.  Iwona Oleniuch / fot. Arkadiusz Surowiec
Prof. Grzegorz Ostasz i dr Adam Laska podczas 31. inauguracji studiów podyplomowych „Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy”.

W dniu 16 października 2021 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej odbyła się kolejna inauguracja studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Inauguracja po raz trzydziesty pierwszy

Tegoroczną edycję studiów otworzyli prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej, kierownik Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania, oraz dr Adam Laska, kierownik kierunku.

Profesor Ostasz podkreślił znaczenie ciągłego zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji w służbach BHP. Znajomość nowoczesnych rozwiązań z zakresu BHP, prawa pracy, ergonomicznych metod organizacji stanowisk pracy, oceny ryzyka zawodowego i zwalczania zagrożeń jest szczególnie istotna w czasach coraz bardziej dynamizującego się otoczenia oraz wzrostu znaczenia nowoczesnych technologii, wpływających na warunki pracy, zdrowie i życie człowieka.

O studiach Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Kierunek dostarcza kompleksowej i specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zgodnie z nowoczesnymi standardami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Kształci kadrę dla różnych szczebli zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz kontroli w Państwowej Inspekcji Pracy. Absolwenci uzyskują kwalifikacje starszego inspektora BHP.

Zajęcia prowadzą praktycy oraz doświadczeni wykładowcy, którzy przygotowują słuchaczy do posługiwania się narzędziami pozwalającymi efektywnie zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Absolwenci są gotowi do analizy zdarzeń wypadkowych i przeprowadzania postępowania powypadkowego. Mają zdolność rozpoznawania zagrożeń występujących na stanowiskach pracy, przeprowadzania analizy i oceny ryzyka zawodowego. Ponadto dysponują aktualną wiedzą z obszaru prawa pracy, jak również umiejętnościami diagnozy ergonomicznej oraz implementacji ergonomicznych rozwiązań na stanowiskach pracy.

Więcej szczegółów na temat kierunku znajdziecie Państwo na stronie Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy.