Kurs kwalifikacyjny pn. Studium pedagogiczne

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli  (Dz. U. 2017, poz. 1575).

Charakterystyka

Kurs kwalifikacyjny pn. Studium Pedagogiczne przeznaczony jest dla studentów (absolwentów) Politechniki Rzeszowskiej oraz innych uczelni o pokrewnych kierunkach. Celem kursu jest umożliwienie słuchaczom uzyskanie przygotowania pedagogicznego.

Na kurs przyjmowani są studenci po III roku studiów (stacjonarnych i niestacjonarnych).

Ukończenie kursu uprawnia do prowadzenia zajęć dydaktycznych z przedmiotów kierunkowych.

Program kursu

• Psychologiczne podstawy edukacji
  • Teoria wychowania
  • Pedagogika z elementami historii wychowania
  • Podstawy kształcenia ogólnego i zawodowego
  • Biomedyczne podstawy wychowania
  • Multimedia w edukacji
  • Edukacyjne programy komputerowe
  • Etyka zawodu nauczycielskiego
  • Metodyka nauczania przedmiotu
  • Kierunki reform edukacyjnych
  • Emisja głosu
  • Praktyka pedagogiczna

Łącznie: 330 godz. zajęć dydaktycznych (wykłady ćwiczenia, warsztaty) i 150 godz. praktyki.

Po ukończeniu III semestru słuchaczy obowiązuje egzamin końcowy przed Wydziałową Komisją Egzaminacyjną.

Czas trwania i organizacja zajęć

• 3 semestry
  • Rozpoczęcie zajęć: październik/listopad
  • Zajęcia odbywają sie w trakcie tygodnia (poniedziałek – piątek) w godzinach popołudniowych i wieczornych w salach dydaktycznych na terenie miasteczka akademickiego PRz

Koszt kursu

Dla edycji rozpoczynającej się w roku akademickim 2018/2019: 1800,- zł (całość).

Absolwenci otrzymują

Świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego pn. Studium Pedagogiczne.